Tikriausiai ne vienas esame girdėję šį posakį, tačiau ar pakviesti į darbo pokalbį atsakingai apgalvojame kuo rengtis, pasidomime įmonės kultūrą? Tinkamai susikurtas įvaizdis - pirmas žingsnis sėkmingos karjeros link. Nuo to neatsiejama tvarkinga ir tinkama apranga. Pavyzdžiui, į pokalbį ateina netvarkingas, purvinus drabužius vilkintis kandidatas, darbdaviui iš karto susidaro neigiama nuomonė, kurią pakeisti bus labai sunku. Kad ir koks protingas, komunikabilus ir išsilavinęs bebūtų ieškantysis darbo, pirminis įvaizdis įsirėžia giliausiai, todėl aprangą reikia pasirinkti atsakingai!

Taigi, kokią aprangą pasirinkti darbo pokalbiui? Pagrindinė taisyklė renkantis rūbus pokalbiui – apranga turi būti „teisinga“ t.y. atitikti darbo poziciją į kurią pretenduojate. Vienokios aprangos reikalaujama iš direktoriaus ar vadybininko, o kitokios iš dizainerio. Pirmuoju atveju nerekomenduojama rinktis ryškių laisvalaikio stiliaus rūbų, o pretenduojant į kūrybišką dizainerio poziciją nelabai tiks griežtas formalus stilius. Pretenduojant į kūrybines industrijas, puikus pasirinkimas yra jūsų asmenybę paryškinantys kokybiški tam tikrą bruožą turintys drabužiai, ryškesnės spalvos. Tokiame darbo pokalbyje neatrodysite keistai su džinsais ir prie jūsų veido tinkamos spalvos marškinėliais. Pasirinktu rūbų deriniu turite įrodyti, kad esate asmenybė, tačiau nepersistenkite, nesivaikykite naujausių mados tendencijų.

Daugeliu kitų atvejų pokalbyje dėl darbo rekomenduojamas formalus stilius, todėl nesuklysite pasirinkę klasikinį stilių, kuris parodo kandidato disciplinuotumą ir paklusimą taisyklėms. Tokia apranga parodote, jog į darbą žiūrite rimtai ir gerbiate darbdavį bei jo skiriamą laiką jums. Vyrams, pretenduojanties į vadovo ar vadybininko poziciją, puikiai tiks klasikinis tamsios spalvos kostiumas, šviesūs marškiniai, kaklaraištis. Jei kaklaraiščio neryšėsite, o dar ir atsegsite viršutinę marškinių sagą, jūsų stilius atrodys laisvesnis. Vėlgi, kuo pareigybės aukštesnės, tuo griežtesni aprangos reikalavimai: pretenduojant į aukščiausio vadovo poziciją kaklaraištis būtinas, o atsegtos marškinių sagutės gali būti suprastos kaip nepagarbos ženklas. Moterims taip pat rekomenduojama formali apranga: klasikinis kostiumėlis, šviesūs ir akies nerėžiantys marškinėliai, kuklūs ir subtilūs papuošalai. Tiek vyrams, tiek moterims patartina pasiūti gerą ir kokybišką klasikinį kostiumą, tinkantį bet kuriam oficialesniam pokalbiui.

Nepamirškite ir asmeninės higienos: batai, kai ir visa apranga turi būti nepriekaištingai švarūs ir kokybiški. Susitvarkykite nagus, rinkitės neįmantrią šukuoseną derančią prie jūsų dalykinio įvaizdžio. Taip pat verta apmąstyti, kokią užrašinę, rašymo priemonę išsitrauksite, su kokia rankine eisite į darbo pokalbį. Šioms detalėms taip pat galioja kokybės aspektas.

Prieš einant į darbo pokalbį, patariama pasidomėti įmonės organizacijos kultūra, socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidos priemonėse paieškoti, kaip rengiasi tos įmonės darbuotojai. Atrankos specialistų ir darbdavio akyse užsidėsite „pliusą“ savo apranga parodydami, jog esate „savas“, iš karto pritampate prie organizacijos narių. Jei norite suformuoti patikimo ir profesionalaus darbuotojo įvaizdį, tai ir renkitės kaip patikimas darbuotojas. Jūsų išvaizda neišvengiamai bus susieta su jūsų profesiniais gebėjimais, todėl pasistengti verta.

Palikite CV ir ML rašymo rūpesčius profesionalams