image

Teigti, jog Lietuvoje niekas nenaudoja Linkedin negalime. Pagal Socialbrakers pateikiamą statistiką šį profesinį socialinį tinklą naudoja net 208713 lietuvių, o apskritai Linkedin registruoti 330,337,316 narių iš viso pasaulio. Ką jie visi veikia susibūrę Linkedin, koks šios socialinio tinklo tikslas ir kuo jis gali būti naudingas jums ieškant darbo? Tai klausimai į kuriuos atsakysime šiame straipsnyje.

Kuo socialinių tinklų arenoje išsiskiria Linkedin?

Linkedin, kitaip nei Twitter, Facebook, Pinterest ar G+ yra skirtas verslininkams, darbuotojams, savo srities profesionalams. Jis yra sukurtas verslo atstovams, akademikams, žurnalistams, politikams kurti ir palaikyti ryšius bei rasti darbą, rasti potencialių klientų ar investuotojų, bendrauti su partneriais, bendraminčiais, o ne paprasčiausiai susirasti draugų ar dalintis asmeninio gyvenimo nuotrupomis užfiksuotomis nuotraukose, dalintis patinkančiais video ir muzika kaip Facebook. Taigi, grubiai tariant,  Linkedin skirtas rimtiems žmonėms.

Ar visi 208713 lietuvių Linkedin tinkle ieško darbo?

Tikrai ne. Nors Linkedin platforma padeda susirasti darbą, tačiau tai nėra būtina sąlyga norint užsiregistruoti. Ši platforma puiki terpė dalintis profesinėmis žiniomis, pasidalinti įdomiais straipsniais, tyrimais su kolegomis, diskutuoti ir tobulėti. Kaip Facebook socialiniame tinkle kuriame savo įvaizdį, informuojame draugus apie tai ką veikiame, kaip linksminamės ar liūdime, taip ir Linkedin kuriame savo įvaizdį, tačiau mūsų sekėjai(žiūrovai, draugai) yra mūsų kolegos, partneriai ir kiti verslo ryšiais susiję asmenys. Diskusijos specialiose teminėse grupėse leidžia jums tapti žinomu arba bent jau atpažįstamu savo srities specialistu.

Nuolat atnaujinamas profilis, žinios, kuriomis dalinatės su sekėjais  ir partneriais kelia jūsų įvaizdį ir daro jus patraukliu darbuotoju. Įvairių įmonių personalo skyriaus darbuotojai nuolat zuja Linkedin ir žvalgosi potencialių, gerų darbuotojų, kurie galėtų papildyti įmonės darbuotojų gretas. Tad net jei neieškote darbo, taip vadinami „galvų medžiotojai“(ang. head hunters) iš didelių korporacijų vieną gražią dieną gali brūkštelėti jums laiškelį su potekste „gal kartais planuojate artimiausiu metu keisti darbą?“.

O štai jei išties vieną dieną nusprendėte keisti darbą, tuomet Linkedin ideali vieta pradėti pokyčius, kadangi čia renkasi visi vadovai, personalo skyriaus darbuotojai. Tad pats laikas pasikeisti antraštę į kažką panašaus „super aukštųjų technologijų darbuotojas ieško naujo vadovo, kuriam palengvintų gyvenimą“. Ši formuluotė gan ilga ir naivi, tačiau nebijokite pasitelkus fantazijos keliais žodžiais užsiminti apie tai, kad ieškote darbo jau antraštėje. Toliau telieka atnaujinti statusą ir visus informuoti, jog ieškote darbo. Pažymėkite kokioje srityje, kokiame mieste. Galbūt kažkas iš jūsų ryšių žino kam reikalingas toks specialistas kaip jūs ir gali jus rekomenduoti.

Pastarasis darbo paieškos būdas yra pasyvus, tačiau jei norite ne tik laukti, kol pasiūlymas nukris iš dangaus ar Linkedin, galite patys aktyviai įsitraukti į darbo ir naujų kontaktų paiešką. Pagalvokite kur norėtumėte dirbti, išsirinkite įmones ir pasinaudoję Linkedin paieška raskite darbuotojus, kurie atsakingi už naujų darbuotojų paiešką. Jei jie yra jūsų 1 lygio ryšiuose – puiku, galite sus jais susisiekti tiesiogiai. Jei jie 2 lygio kontaktai, tuomet galite kreiptis į savo 1 lygio kontaktus, kad jus supažindintų, pristatytų. Taip lengviau užmegzti kontaktą ir pradėti pokalbį vedantį link karjeros galimybių.

Taigi jei manote, jog karjerą gali nulemti geros pažintys – jūs esate teisūs. Todėl megzkite pažintis, bendraukite Linkedin ir rasti darbą taps daug paprasčiau.

Palikite CV ir ML rašymo rūpesčius profesionalams